BUNT

TYTUŁ: Bunt
ROK PISANIA/ PUBLIKOWANIA: 2013-15
GATUNEK: obyczajowe, psychologiczne

Aby istnieć, człowiek musi się buntować
~ A. Camus


Miriam jest szkolną ikoną buntu. Świat imprez, wagarów i używek to dla niej codzienność. Dziewczyna pragnie nie tylko zyskać w oczach znajomych, ale przede wszystkim uprzykrzyć życie matce, z którą mieszka od czasu rozwodu rodziców. Wszystko zmienia się, gdy poznaje Daraya – nowego ucznia i jednocześnie korepetytora. Chłopak dostrzega, że wizerunek niereformowalnej buntowniczki to tylko maska, za którą skrywa się wrażliwa dziewczyna. Postanawia przekonać Miriam, że nie warto udawać kogoś, kim się nie jest.

„Bunt” to opowieść o życiu w fałszu, a przede wszystkim o poszukiwaniu szczęścia i podejmowaniu trudnych decyzji. To także historia prawdziwej przyjaźni i zmagania się z problemami, które dotyczą wielu nastolatków.
  

Miriam Carver to jedna z drugoplanowych bohaterek "Koszmaru na jawie". Nie jest to jednak nawiązanie do poprzedniego opowiadania - pojawiają się jedynie niektóre znane już czytelnikom postacie, ale to zupełnie inna historia i inne problemy, dlatego można czytać "Bunt" bez wcześniejszego zapoznania się z fabułą KNJ.

1 komentarz:

  1. Witaj.
    Pragnę Cię poinformować, że twój blog został dodany do spisu Księgi Opowiadań. Znajduję się on pod tym https://www.ksiegaopowiadan.pl/2018/10/zbior-opowiadan.html linkiem. Jeśli nie chcesz by twój blog znajdował się w spisie, proszę powiadom mnie o tym w komentarzu. Życzę powodzenia w blogowaniu, KS.

    OdpowiedzUsuń